Aktivity v okolí

V Jizerských horách se zabaví malí i velcí po celý rok. U nás na chatě budete v samotném centru dění.

Kam vyrazit?

Letní aktivity v okolí

Bedřichov je skvělým výchozím bodem pro pěší turistiku i cyklistické výlety. Nabízí toho ale mnohem víc.

Naučné a pohádkové stezky pro děti

S malými dětmi se můžete vydat po stopách pohádkových příběhů podle tradovaných místních pověstí. Čeká vás dobrodružné Červené putování za kouzlem ohně, Modré putování za zázračnou vodou nebo Zelené putování za tajemstvím stromů. Větší děti si užijí naučnou technicko-přírodní stezku Černá Nisa nebo Jizerskohorskou vodu.

Víceúčelové hřiště Bedřichov

Jen 15 minut chůze od naší chaty si na novém víceúčelovém hřišti v Bedřichově zahrajete fotbal, nohejbal, streetball nebo tenis. V ceně pronájmu hřiště dostanete i sportovní vybavení (kromě tenisu).

Koupání

Až se teploty vyhoupnou vysoko, užijete si dovádění u vody hned na třech nedalekých místech. Přírodní koupaliště Bedřichov je jen kousek od stadionu a z chaty k němu dojdete za 15 minut. Hezká hodinová procházka vás pak dovede k Blatnému rybníku nebo Bedřichovské přehradě.

Lanové parky a bobová dráha

Vydejte se s dětmi do korun stromů v lanovém parku přímo v Bedřichově. Park nabízí tři různě obtížné okruhy ve výšce dva až devět metrů pro děti už od tří let. Hned vedle lanového parku vás pak čeká lezecká stěna pro úplné začátečníky i pokročilejší lezce. Kousek od Bedřichova v Janově nad Nisou se můžete taky svézt na bobové dráze.

Únikové hry

Pomozte společně zachránit Jizerské hory nebo rozuštěte záhadu zmizení závodníka Jizerské padesátky. V Bedřichově vás čekají dvě dobrodružné venkovní únikovky s délkou trasy 1,5 km, které spolehlivě zabaví větší děti. Rozdělte se do týmů a uspořádejte soutěž v luštění záhad.

Kam vyrazit?

zimní aktivty v okolí

Legendární Jizerskou magistrálu i lyžařský vlek budete mít hned pár kroků za dveřmi. Od dalších dvou ski areálů vás z chaty dělí jen pár minut jízdy.

Lyžařský areál Bedřichov

Areál má hned šest lyžařských vleků a na Malinovce si užijete i večerní lyžování. Čekají vás široké tratě nízké a střední obtížnosti, kam můžete bez obav vyrazit s lyžařskými nováčky nebo malými dětmi. V centru areálu je i dětský vlek pro nejmenší.

Lyžařský areál severák

Na Severáku se svezete na deseti lyžařských vlecích. I tady vás čekají široké sjezdovky nízké a střední obtížnosti ideální pro začátečníky a malé děti. Pokročilí si užijí rychlejší jízdu na sjezdovce JIH a za večerním lyžováním můžete vyrazit na sjezdovku U Arniky I. Většina sjezdovek je uměle zasněžována, a tak si zalyžujete skoro celou zimu.

Lyžařský areál Tanvaldský Špičák

Na Špičáku si přijdou na své jak začátečníci, tak pokročilí. Najdete tady sjezdovky všech obtížností včetně nejtěžší černé. Pět sjezdovek je delších než kilometr, jsou tak nejdelší v celých Jizerkách. Pro nejmenší lyžaře je v areálu pojízdný koberec. Většina sjezdovek je v případě horších sněhových podmínek uměle zasněžována a i tady si užijete večerní lyžování na 600 m dlouhé sjezdovce Špičák II. Zalomený.

Na běžkách po Jizerské magistrále

Legendární Jizerskou magistrálu budete mít z naší chaty jen pár minut chůze. S délkou 180 km a širokou nabídkou tras různé náročnosti si čas na běžkách užijí úplní začátečníci i zapálení bežci. Trasy vedou kolem spousty turisticky známých míst a po cestě se občerstvíte v zimních kioscích a horských boudách.

CHCETE K NÁM VYRAZIT NEBO MÁTE DOTAZ? NAPIŠTE NÁM

Kontaktní údaje

Adresa

Bedřichov 211, 468 12 Bedřichov

Email

info@chatacentrum.cz

Telefon

+420 739 666 158

Sledujte nás